A brit munkavállalási engedélyeket már nem kell 4 évente megújítani

| május 7, 2024
A brit munkavállalási engedélyeket már nem kell 4 évente megújítani

Az Egyesült Királyság (UK) belügyminisztériuma egyszerűsítette a munkavállalási szponzorálási folyamatot azzal, hogy megszüntette az engedélyek megújításának követelményét.

Április 6-tól kezdődően az ezen a napon vagy azt követően lejáró munkavállalási engedélyekkel rendelkezőknek már nem kell megújítaniuk az engedélyüket, és nem kell megújítási díjat fizetniük.

A szakpolitikai változásra való zökkenőmentes átállás érdekében a Belügyminisztérium tíz évvel meghosszabbította az április 6-án vagy azt követően lejáró összes munkavállalási engedélyt.

Azokat, akik már kérelmezték a munkavízum szponzori engedélyének megújítását, felveszik a kapcsolatot a visszatérítéssel kapcsolatban.

Azok a munkaszponzorok, akik engedélyük megújítására vonatkozó értesítést kaptak, figyelmen kívül hagyhatják azt.

Ez az üdvözlendő változás a munkát szponzorálók számára megkönnyíti a vállalkozások számára a nemzetközi munkavállalók megtartását.

Mi az a munkaszponzori engedély?

A brit vállalkozásoknak nem brit munkavállalók foglalkoztatásához munkaszponzori engedélyre van szükségük.

A 2020-as Brexit után a nem brit munkavállalók közé tartoznak az Európai Unió (EU), Liechtenstein, Izland, Norvégia és Svájc állampolgárai.

Korábban a szponzoroknak 90 nappal az engedélyük lejárta előtt kellett megújítást kérniük.

A közepes és nagy szponzoroknak 1476 font, a kis és jótékonysági szponzoroknak 536 font megújítási díjat kellett fizetniük.

Ez a díj ugyanaz az összeg, amelyet a munkavállalási engedély első alkalommal történő kérelmezésekor kellett fizetniük.

A munkaszponzorok a megújítási kérelem benyújtását követően általában nyolc hetet várnak arra, hogy a Belügyminisztérium döntést hozzon.

A Smith Stone Walters bevándorlási szolgáltató szerint valószínű, hogy a Belügyminisztérium a növekvő költségek és a megújítási kérelmek feldolgozásának időigénye miatt szüntette meg a munkaszponzorok megújítását.

Ennek oka, hogy az Egyesült Királyságban az engedélyezett szponzorok száma évente növekszik.

A munkaszponzorok engedélymegújításainak megszüntetése több belügyminisztériumi erőforrást szabadít fel, és a belügyminisztérium más prioritásokra összpontosíthat.

„Annak ellenére, hogy a megújítási követelményt eltörölték, a szponzorok megfelelése továbbra is kiemelt helyen szerepel a Belügyminisztérium prioritáslistáján” – mondta a cég.

Munkaszponzori kérelmek meghatározott szponzori igazolásokhoz

A szakképzett munkavállalóknak szponzori igazolással (CoS) kell rendelkezniük ahhoz, hogy szakképzett munkavállalói vízumot igényelhessenek és az Egyesült Királyságban dolgozhassanak.

A szponzorálási igazolás (CoS) tartalmazza az Egyesült Királyságban az Egyesült Királyságon kívülről érkező szakképzett munkavállalónak felajánlott állás vagy munkakör részleteit. Kétféle CoS létezik: „Meghatározott” és „Meghatározatlan”.

A szakképzett munkavállalók nem igényelhetnek meghatározott szponzori igazolást (DCoS). Ehelyett az a vállalat vagy vállalkozás, amelyik munkát ajánlott nekik az Egyesült Királyságban, jelentkezzenek.

A DCoS igényléséhez a munkaszponzoroknak be kell nyújtaniuk a CoS tipikus adatait, például a munkakezdés időpontját, a foglalkozás kódját, a munkaköri leírást és a fizetést.

A kérelmeket az online szponzorációkezelő rendszer (SMS) segítségével kell benyújtaniuk, és a szakképzett munkavállalói útvonalért 239 font standard díjat kell fizetniük.

A Belügyminisztérium egyszerű kérelmek esetén egy munkanapon belül határozatot hozhat.

Miután a Belügyminisztérium jóváhagyja a DCoS-t, a munkát támogatónak három hónapon belül ki kell osztania azt egy munkavállalóra. Ellenkező esetben azt eltávolítják a munkavállalási vízum szponzorának számlájáról.

Frissített belügyminisztériumi iránymutatás a DCoS kérelmekről

A munkaszponzori engedélyesek számára az egyik változás a DCoS kérelmezése.

A Belügyminisztérium iránymutatása mostantól előírja, hogy a szakképzett munkavállalók heti munkaóráinak számát fel kell tüntetni a DCoS-kérelmekben.

Ez a DCoS-kérelmekre vonatkozó követelmény március 11-től lépett hatályba.

Korábban a munkavállalási vízumot kérelmezőknek ezt az információt a „Munkaköri leírás összefoglalása” mezőben kellett megadniuk.

A változtatást követően a DCoS külön mezőt fog tartalmazni a munkaszponzorok számára az adatok megadására.

Ha a heti munkaórák száma még tárgyalás alatt áll, a munkaszponzornak meg kell adnia a hasonló munkakörben dolgozó munkavállalóktól általában elvárt óraszámot.

Ezután a „Munkaköri leírás összefoglalása” mezőben meg kell adniuk a becslés magyarázatát.

A munkaszponzoroknak a heti munkaórák helyes számát egy szponzori megjegyzés hozzáadásával kell megerősíteniük, amikor a DCoS-t egy munkavállalóhoz rendelik.

A szponzoroknak mostantól több információt is meg kell adniuk, amikor a DCoS-t kérelmezik a gondozók, otthoni ápolók vagy idősebb gondozók szponzorálására.

A szakmunkások általános bérküszöbének emelése

A Belügyminisztérium szakpolitikai változtatásokat hajtott végre annak érdekében, hogy csökkentse az Egyesült Királyság növekvő és fenntarthatatlan nettó migrációs számát.

Az egyik ilyen politikai változás az, hogy április 4-i hatállyal 26 200 fontról 38 700 fontra emelik a szakképzett munkavállalók általános bérküszöbét.

A kormány a hiányszakmák listáját (SOL) felváltotta az új bevándorlási bérlistával (ISL).

Az ISL továbbra is 20 százalékos kedvezményt nyújt a szakmunkás útvonalon elérhető állások mindössze nyolc százalékának bérküszöbéhez képest.

Az otthon és a gondozásban dolgozók sem hozhatnak többé eltartottakat vagy családtagokat az Egyesült Királyságba.

A diákvízumokat és a családi vízumokat érintő további változások már hatályban vannak, csakúgy, mint a diplomások vízumának felülvizsgálata.