Tájékoztatás a Colchesterbe érkező látogatók számára az Egyesült Királyságban érvényes ETA-ról

Colchester Kelet-Angliában, a Colne folyó mentén fekvő város. A város történelme Anglia római megszállása előtti időkre nyúlik vissza, így Colchester a legrégebbi feljegyzett város Nagy-Britanniában.

A Colchesterbe látogatók felfedezhetik a város fennmaradt történelmét, a Római Birodalom idejéből származó romoktól a viktoriánus korban épült barokk stílusú városháza épületéig. Colchester természetvédelmi területeiről és vadasparkjairól is ismert, valamint számos gyalogos és kerékpáros útvonaláról, amelyeken a látogatók felfedezhetik a várost.

Mindenkinek, aki Colchesterbe tervez látogatást, tisztában kell lennie a Nagy-Britanniába történő utazásra vonatkozó új ETA-követelményekkel. Hogy megkönnyítsük a látogatást, itt talál néhány információt a városról, valamint néhány részletet a Colchesterre vonatkozó brit ETA-ról.

Colchester története

Korai római és szász történelem

Colchester történelme több mint 2000 évre nyúlik vissza, az eredeti vaskori települések a római hódítás idejére a régió jelentős városává nőtték ki magukat. Az i. sz. 1. század elejére Cunobelin király átvette az irányítást a korai Britannia nagy része felett, és hatalmi székhelye Colchesterben volt, amelyet akkoriban Camulodunon-nak hívtak.

A rómaiak Cunobelin halála után néhány éven belül meghódították Britanniát, és i. sz. 49-ben Claudius császár Colonia státuszt adott neki, ami a római kultúra népszerűsítésének egyik fő központjává tette a régióban. Colchester hamarosan a római Britannia első fővárosa lett, és ezt a státuszt egészen addig megtartotta, amíg Boudicca királynő seregei Kr. u. 60-ban fel nem égették.

A várost i. sz. 80-ra újjáépítették, és ekkor már az idősebb Plinius is említést tett róla, így ez a legrégebbi ismert, feljegyzett város Nagy-Britanniában. Colchester még a Római Birodalom bukása után is jelentős város maradt, az érkező angolszászok Camulodunonról Colneceaste-re nevezték át a várost.

A középkorból napjainkig

1189-re Colchester (vagy Colcestra, ahogy akkoriban ismerték) megkapta első ismert királyi oklevelét I. Richárd királytól. Ez az oklevél lehetővé tette a város polgárai számára, hogy megválasszák saját végrehajtóikat és egy bírót, aki felügyelte a jogi ügyeket.

A 13. századra Colchester fontos kereskedelmi kikötővé vált, és a 14. század végére a ruhakészítés jelentős iparággá vált. I. Erzsébet és I. Jakab uralkodása idején flamand szövőket ösztönöztek arra, hogy Colchesterben telepedjenek le. Ez tette Colchestert a textilipar egyik legvirágzóbb városává, az osztrigakereskedelem mellett.

Míg a ruhakészítő és szövőipar visszaszorult, helyükre olyan iparágak léptek, mint a technológia, a nyomdaipar és a feldolgozóipar. A város modern gazdaságának nagy része az idegenforgalom körül forog, a korszakok során megőrzött történelmétől kezdve a környező régiókig, amelyeket John Constable tájképfestő tett híressé.

Mit érdemes megnézni Colchester városában

Colchester kastély

https://g.page/colmuseums?share

Az 1076-ban a római Claudius-templom romjaira épített Colchester-kastély a legnagyobb még meglévő normann várkastély Európában. A vár ma múzeumként működik, ahol érmék, szobrok és tárgyak vannak kiállítva. Ezek a kelta és római kortól az angol polgárháborúig nyúlnak vissza. A látogatók vezetett túrákon vehetnek részt a kastély területén, valamint a közeli kastélyparkban, amelyet a viktoriánus korszakban hoztak létre.

Firstsite

https://goo.gl/maps/H97mnLvKm815B6po8

A Colchester egyik kortárs látványosságát kereső látogatók számára ott van a Firstsite. A Firstsite Kelet-Anglia kortárs művészeti projektjeinek otthona, amely műalkotások, filmek és műhelymunkák nagy gyűjteményét foglalja magában. A kiállítások gyakran változnak, és a múzeumba minden látogatónak ingyenes a belépés.

Dedham Vale

https://goo.gl/maps/aRi59Bgb6EXpoXdr7

Colchestertől északra fekszik Dedham Vale, amely jelenleg a régió egyetlen kijelölt kiemelkedő természeti szépségű területe (AONB). A terület számos tájképet ihletett a 19. századi művész, John Constable festményeihez, ami miatt ez a régió az évek során Constable Country néven vált ismertté. A látogatók itt felfedezhetik a falut, csónakázhatnak a Stour folyón, vagy túrázhatnak a régió egyik festői ösvényén.

Időjárás Colchesterben

Colchester éghajlata az Egyesült Királyság többi részéhez képest szárazabb, az átlagos éves csapadékmennyiség 456,7 mm. A legmelegebb hónap a július, 19°C-os átlaghőmérséklettel. A leghidegebb hónap jellemzően a január, átlagosan 5°C-kal. December általában a legcsapadékosabb hónap, az átlagos csapadékmennyiség 47,8 mm.

Eljutás Colchesterbe

Colchesterbe való utazáshoz több lehetőség is rendelkezésre áll. Ha vasúton érkezik, a városban három főpályaudvar található: Colchester North, Colchester Town és Hythe. Colchester North a fővonali állomás, amely a London Liverpool St és Norwich közötti vonalon érhető el.

A buszok naponta közlekednek a London Victoria buszpályaudvar és a Stansted repülőtér és a Colchester buszpályaudvar között. Innen a helyi buszhálózattal járhatja be a várost, gyalogosan is felfedezheti a várost, vagy bérelhet kerékpárt, hogy a városon keresztülvezető Nemzeti Kerékpárhálózat útvonalainak egyikén tekerjen.

Ha autóval érkezik, Colchester az A12-es, az M25-ös és az A14-es autópályán keresztül érhető el. Az A12-es autópálya 28-as csomópontjánál van egy 15 percenként közlekedő Park and Ride szolgáltatás.

Az új brit ETA bemutatása Colchester számára

Az Egyesült Királyság kormánya bejelentette, hogy új, elektronikus beutazási engedélyezési rendszer (ETA) bevezetését tervezi. Ez a rendszer más országokban használt hasonló beléptetési rendszereken alapul. Célja a külföldi látogatók határátlépési folyamatának egyszerűsítése, miközben a határellenőrzést végző tisztviselők számára eszközöket biztosít a hatékonyabb munkavégzéshez. Ezért az Egyesült Királyságba látogatóknak utazásuk előtt tisztában kell lenniük az új ETA-rendszer követelményeivel. Íme néhány részlet a Colchesterre vonatkozó brit ETA-ról a külföldi látogatók számára.

Kinek kell kérelmeznie a Colchesterre vonatkozó brit ETA-t?

Jelenleg 92 olyan ország van, amelynek állampolgárai ETA-t kérnek az Egyesült Királyságba való belépéshez. Az Egyesült Királyság ETA-oldalán megtalálható egy teljes lista arról, hogy mely országok jogosultak jelenleg az ETA-ra. Minden brit állampolgár és útlevéllel rendelkező személy mentesül az ETA alól, beleértve a tengerentúli területekről érkezőket és a védett személyeket is. Jelenleg az ír útlevéllel rendelkezők is mentesülnek az ETA alól. Az ETA-rendszer a tervek szerint 2024-ben lép életbe.

Mik az Egyesült Királyságban érvényes ETA-követelmények?

Az ETA-követelmények listája szerint minden látogatónak rendelkeznie kell egy olyan jogosult országból származó, érvényes elektronikus útlevéllel, amely nem igényel vízumot a beutazáshoz. Az utazók kizárólag turisztikai, üzleti vagy átutazási céllal érkezhetnek, és nem tartózkodhatnak az Egyesült Királyságban hat hónapnál hosszabb ideig. Ezenkívül a látogatóknak nem lehet olyan bevándorlási szabálysértésük vagy büntetett előéletük, amely veszélyt jelentene a biztonságra. Végül minden jogosult látogatónak ki kell töltenie az ETA-kérelmet, be kell fizetnie a kapcsolódó díjat, és az utazás megkezdése előtt engedélyt kell kapnia.

Mi az Egyesült Királyság ETA célja?

Az Egyesült Királyság kormánya azt reméli, hogy az új ETA-rendszer javítani fogja a biztonságot azáltal, hogy minden egyes látogatót naplóz és nyomon követ. A rendszer rögzíti, hogy mikor lépnek be az országba, milyen tevékenységet végeznek az országon belül, és mikor hagyják el azt. Az ETA célja, hogy összegyűjtse és megőrizze az Egyesült Királyságba látogatók utazási szokásait, és hatékony előszűrést végezzen a potenciális kockázatot jelentő látogatókról. Az Egyesült Királyságba látogatók számára ez az eljárás remélhetőleg szintén csökkenti a beutazási folyamatra fordított időt. A határellenőrzést végző tisztviselők számára a program célja, hogy a szükséges eszközökkel és információkkal lássa el őket az egyes utazók átvilágításához.

Hogyan kell kérelmezni az Egyesült Királyságban az ETA-t?

A kapcsolódó díj befizetésére vonatkozó adatokon kívül az Egyesült Királyságban az ETA kérelmezési folyamat során az egyes utazókra vonatkozó információkra is szükség van, beleértve az útlevelüket, lakcímüket, munkahelyüket és jogosultságukat. A személyes adatok közé tartozik a név, a születési dátum és a nem. Az útlevéladatok tartalmazzák az állampolgárság szerinti országot, az útlevél számát, a kiállítás és a lejárat dátumát, valamint minden egyéb állampolgárságot vagy állampolgárságot. Az elérhetőségi adatok között szerepel a lakcím, az e-mail cím és a telefonszám. A látogatóknak meg kell adniuk a munkahelyi adatokat is, például a munkáltató nevét, címét, e-mail címét és telefonszámát. Végül a jogosultság a korábbi büntetőjogi vagy bevándorlási előéletre és az egészségi állapottal kapcsolatos kérdésekre vonatkozik. A kérelmezőknek ezután érvényes fizetési kártyára lesz szükségük ahhoz, hogy a kérelmet feldolgozásra benyújthassák.

Mi a teendő, ha az Egyesült Királyságban megadják az ETA-t?

Az ETA-rendszer néhány napot vesz igénybe minden egyes kérelem feldolgozásához. Ha a kérelem sikeres, és az ETA-t kiállítják, a kérelmező megkezdheti az Egyesült Királyságba való utazást. Ez az információ a fuvarozók számára is hozzáférhető lesz. Csak akkor engedhetik fel az utasokat a fedélzetre, ha érvényes ETA-val rendelkeznek. Az ETA a kiállítás időpontjától számított hat hónapig marad érvényben, és ha lejár, a látogatónak új ETA-ra van szüksége ahhoz, hogy újra beléphessen az Egyesült Királyságba.

Az ETA-rendszerrel kapcsolatos további információk az ETA GYIK weboldalon találhatók.

Colchester látogatása

Colchester népszerű úti cél az Egyesült Királyságban megőrzött történelme és természetvédelmi területei miatt. Az Egyesült Királyságba látogatóknak tisztában kell lenniük az új brit ETA-rendszerrel, ha a közeljövőben Colchesterbe terveznek látogatást tenni.