- Hogyan érintheti az utazókat a Cambridge-i ETA az Egyesült Királyságban?

Cambridge, Cambridgeshire megyei jogú város, egyetemi intézményeiről híres egyetemi város. A város körülbelül 90 kilométerre fekszik Londontól, és közel van a Cam folyóhoz. Történelmi épületeivel és ősi építészetével Cambridge az Egyesült Királyság történelmét megismerni vágyó utazók kedvenc helye. A várost régi épületek, múzeumok és különböző történelmi korszakokban épült templomok veszik körül. A történelmi épületek és tudományos intézmények mellett Cambridge-ben botanikus kertek is találhatók, amelyekben különféle növényfajok élnek. Középkori jellege és ősi építészete ellenére Cambridge modern város, amely kulturális eseményeknek és világszínvonalú filmfesztiváloknak ad otthont.

Cambridge története

A bronz- és vaskorban települések borították a jelenlegi Cambridge területét, amíg a rómaiak az 1. században erődöt építettek a Castle Hillen. Az 5. században a római birodalom hanyatlásával az erődöt elhagyták. Cambridge városát 875-ben alapították, amikor a vikingek elfoglalták Kelet-Angliát, és létrehozták a Burgh nevű erődített várost. A szászok a 10. században foglalták el az erődített várost. 1068-ban Normandiai Vilmos felépítette a Castle Hillt, és Cambridge-t közepes méretű várossá alakította át. Az első egyetemet, a Cambridge-i Egyetemet 1209-ben alapították diákok, akik elkerülték az oxfordi városiak ellenségeskedését. A 13. században a középkori Cambridge-ben már heti piac és vásár működött.

Cambridge szerepet játszott az angol polgárháborúban is, mivel a Keleti Megyék Szövetségének székhelye volt, és a regionális Kelet-Anglikán Hadsereg igazgatása is itt folyt. A 19. században Cambridge a megnövekedett mezőgazdasági termelésnek és a városi piacokon folyó kereskedelemnek köszönhetően gyorsan bővült. Cambridge a második világháború idején a keleti partvidék egyik fontos védelmi központja volt.

Történelmi jelentőségű helyszínek Cambridge-ben

A Cambridge-i Egyetem az egyik legrégebbi fennmaradt egyetem és a második legrégebbi az angol nyelvű világban. A modern Cambridge-t Anglia autentikus egyetemi városának tekintik, a főiskolai és egyetemi épületek kiemelkedő építészeti jellegzetességeket nyújtanak.

King’s College kápolna

https://goo.gl/maps/FLNfZZTFx21zcyZR9

A cambridge-i King’s College Chapel egy másik történelmi jelentőségű létesítmény. A kápolna a Cambridge-i Egyetemen található, és az utazók gyakran felkeresik a helyet, hogy megnézzék az angol gótikus építészetet és megismerjék a kápolna történetét. A King’s College kápolnát 1446 és 1515 között építették az angol királyok. A kápolna jelentős nevezetesség és Cambridge városának szimbóluma.

Nagyboldogasszony

https://goo.gl/maps/f1F5AmWgi6WByUx86

A látogatók a délkelet-cambridge-i Lensfield Road és Hills Road kereszteződésében található Our Lady of the Assumption Church és az angol mártírok templomát is felkereshetik. Ez az Egyesült Királyság egyik legnagyobb katolikus temploma, amelyet 1885 és 1890 között építettek gótikus stílusban.

Great St Mary’s

https://goo.gl/maps/vLB2EVA1Qp9bUYGR7

A Great St Mary’s, az egyetemi templom egy másik templom Cambridge-ben, a King’s Parade északi végén, amely építészete miatt vonzza az utazókat.

A Kerek Templom

https://goo.gl/maps/yE2DieByHr4Tv7vR6

A Kerektemplom egy középkori templom, amelyet még mindig használnak Angliában. Formáját a rotunda és a jeruzsálemi Szent Sír-templom ihlette.

Fontos látnivalók Cambridge-ben

A Queen’s College és a Matematikai Híd

https://goo.gl/maps/zYUzwtt291KEuJ5F8

Cambridge Angliában jelentős számú műemléképülettel rendelkezik. Az építészeti pompa a gazdag hagyományokkal rendelkező 31 főiskola és egyetem körül forog. Az egyik főiskola a Queen’s College, a Matematikai Híd pedig 1448-ban alakult. A főiskola középkori épületekben, ősi építészeti stílusban várja az utazókat, hogy megcsodálhassák a látnivalókat. A főiskola másik látogatható helyszíne egy fából készült matematikai híd. Az 1902-es átépítés során főiskolai kerteket alakítottak ki.

Cambridge-i Egyetem Botanikus Kertje

https://g.page/cubotanicgarden?share

A Cambridge-i Egyetem botanikus kertjét 1831-ben alapították, és 8000 növényből álló gyűjteményt mutatott be. A látogatók bejárják a helyet, hogy végigsétáljanak az üvegházakon és az ösvényeken. A botanikus kert több mint 40 hektáron terül el, és vezetett túrákat kínál az utazóknak. A kert szélén a látogatók meglátogathatják a Botanikus Kert boltját és a kert kávézóját.

Fitzwilliam Múzeum

https://goo.gl/maps/ENJ3MjSjBPQQZnKHA

A Fitzwilliam Múzeum lenyűgöző építészetű, és kínai és angol kerámiagyűjteményt tartalmaz. Az utazók felfedezhetik az egyiptomi, görög és római kultúrából származó régiségeket és illuminált kéziratokat. A galéria Gainsborough, Hogarth és Turner műveiből, valamint a holland barokk mesterek és az impresszionisták műveiből álló gyűjteményt is bemutat. A múzeum a Trumpington Street-en található.

Régészeti és Antropológiai Múzeum

https://goo.gl/maps/DBe8P3EzwUKiEDmy8

A régészeti és antropológiai múzeumot a Cambridge-i Egyetem 1884-ben hozta létre, és tárgyi leletek és őskori anyagok gyűjteményét őrizte. A bemutatott gyűjtemények a világ minden tájáról származnak, beleértve az afrikai és keleti klasszikus és képzőművészeti alkotásokat. A látogatók megtekinthetik a Cook felfedezéséből származó csendes-óceáni gyűjteményt, valamint neves brit antropológusok egyéb kutatási projektjeit.

Az új brit ETA Cambridge számára

A határellenőrzés szigorítása érdekében az Egyesült Királyság kormánya elektronikus utazási engedélyezési rendszert (ETA) indít az országba belépő, illetve az országot elhagyó személyek számának nyilvántartására. Az új digitális rendszer fogja meghatározni, hogy egy személy beléphet-e az Egyesült Királyság területére. Az ETA-rendszer lehetővé teszi az Egyesült Királyság kormánya számára, hogy megszámolja az utazókat, és ellenőrizze azon személyek beutazását, akik nem felelnek meg az ETA-jogosultsági követelményeknek. A hatóságok számára is megkönnyíti a potenciális veszélyek azonosítását a határon. A digitális rendszert szakaszosan vezetik be, és 2025-re teljesen digitális lesz.

Az új ETA-rendszert a brit és ír állampolgárokon kívül minden, az Egyesült Királyságba belépő utasnak be kell majd vezetnie. A Cambridge-be látogatást tervező látogatóknak a határon történő késések elkerülése érdekében a látogatás előtt ETA-t kell kérniük.

Hogyan segít az új brit ETA-rendszer az utazóknak?

A Cambridge-i ETA a beutazási engedélyezési rendszer része, amelyet a vízummentességet élvező utazók be- és kiutazásuk során történő ellenőrzésére használnak. Az ETA megszerzése nem azonos a vízum megszerzésével, mivel az az USA-beli ESTA-hoz hasonlóan működik. Egyszerűen csak digitális utazási engedélyt ad az Egyesült Királyságba belépő vízummentes látogatóknak. Ezért csak rövid távú látogatás céljából engedélyezi az Egyesült Királyságba való utazást. A vízummentességet nem élvező országokból érkező utazóknak továbbra is vízumra van szükségük az Egyesült Királyságba való belépéshez.

Mivel lehetővé teszi az országon belüli utazást, ideális az Egyesült Királyságba rövid időre látogató utazók számára. Például a rövid távú tanulmányútra látogatók, illetve az üzleti vagy szabadidős céllal utazók a határátlépéshez az ETA-ra támaszkodhatnak.

Kinek kell kérelmeznie a Cambridge-i ETA-t az Egyesült Királyságban?

Az Egyesült Királyság az országokkal kötött vízummegállapodásoknak köszönhetően különböző országok állampolgárai számára engedélyezi az országba való be- és kiutazást útlevelükkel. A megállapodás hátránya, hogy az országba belépő utazókról nincs előzetes nyilvántartás, mivel nem kell előzetes vízumot kérniük. A Cambridge-i ETA bevezetése lehetővé teszi az Egyesült Királyság kormánya számára, hogy figyelemmel kísérje a határokon folyó tevékenységeket.

A nem brit és nem ír állampolgároknak, akik vízummentességet élveznek, az Egyesült Királyságba történő átutazáshoz vagy látogatáshoz brit ETA-ra van szükségük. Az Európai Gazdasági Térség országainak állampolgárai is ETA-t igényelnek az Egyesült Királyságba való beutazáshoz. Az új brit ETA azonban nem vonatkozik azokra az utazókra, akik vízumot szereztek az országba való beutazáshoz, azaz a vízumköteles állampolgárokra, mivel ők már regisztrálva vannak a rendszerben.

Az Egyesült Királyság ETA-jára vonatkozó mentességek az Egyesült Királyság vagy Írország útlevelével rendelkező utazókra, valamint az Egyesült Királyságon belüli migrációs engedéllyel rendelkező személyekre vonatkoznak. Például a diák-, a szakképzett munkavállalói, a globális üzleti mobilitási vízummal és az uniós letelepedési rendszerrel rendelkezőknek nem kell ETA-t kérelmezniük.

Hogyan igényelheti a Cambridge-i ETA-t az Egyesült Királyságban

Az ETA-rendszer egy online dokumentum, amely úgy működik, mint egy vízum. Az igénylési folyamat néhány percet vesz igénybe, és az utazók online is befejezhetik a folyamatot, majd várhatják a jóváhagyó e-mailt. A Cambridge-i ETA kérelmezéséhez az utazónak érvényes biometrikus útlevélre van szüksége, amely tartalmazza az információs oldal beszkennelt másolatát. A jóváhagyást követően az ETA elküldéséhez aktív e-mail címre, az ETA-díjak befizetéséhez pedig bankkártyára/hitelkártyára van szükség. Az ETA kérelem benyújtását követően a feldolgozás 48 és 72 óra között tart, és a látogatók ezen időn belül kaphatnak jóváhagyó vagy elutasító e-mailt.

Hogyan használhatja az Egyesült Királyságban az ETA-t

Az ETA-t az útlevélszámhoz csatolják, így az úgy működik, mint egy vízum. Amikor a látogató eléri a határt, az útlevelet beolvassák, és az ETA-információ a hatóságok rendelkezésére áll. Az ETA jóváhagyása után az ország bármely részén használható. A 180 napnál hosszabb tartózkodást tervező utazóknak vízumra van szükségük. További részletekért tekintse meg a UK ETA GYIK-et.

Cambridge gazdag történelemben, kultúrában és látnivalókban. A középkori épületek és az ősi építészet sok látogatót vonz. A múzeum és a művészeti színtér őrzi a város történelmét, és alkalmas azok számára, akiket érdekel Anglia történelmének felfedezése és megismerése. A zöldterületek és a modern művészeti színterek remek szabadtéri tevékenységeket kínálnak az utazóknak.