Az Egyesült Királyság megemeli a jövedelemkövetelményt a nemzetközi diákok számára 2025 januárjától kezdődően

| szeptember 19, 2024
Az Egyesült Királyság megemeli a jövedelemkövetelményt a nemzetközi diákok számára 2025 januárjától kezdődően
A kép az Andrea1597 jóvoltából készült a Pixabay-en keresztül

2025 januárjától kezdve az Egyesült Királyságban (UK) tanulni kívánó nemzetközi diákoknak magasabb jövedelmi követelményeknek kell megfelelniük.

Az Egyesült Királyság belügyminisztériuma a bevándorlási szabályok legutóbbi, 2024. szeptember 10-i frissítésébe foglalta bele ezt a változtatást.

A cél annak biztosítása, hogy a nemzetközi hallgatók az Egyesült Királyságban folytatott tanulmányaik alatt állami támogatás nélkül is el tudják tartani magukat.

2020 óta ez az első jelentős növekedés a nemzetközi hallgatók pénzügyi követelményeiben.

Ez része annak a szélesebb körű erőfeszítésnek, amely a bevándorlási szabályok szigorítására és a tisztességtelen toborzók visszaszorítására irányul.

Új jövedelemkövetelmény a nemzetközi hallgatók számára

Az új szabályok értelmében a nemzetközi diákoknak igazolniuk kell, hogy elegendő pénzzel rendelkeznek az Egyesült Királyságban folytatott tanulmányaik során felmerülő megélhetési költségeik fedezésére.

A szükséges összeg attól függ, hogy a diák hol lakik az Egyesült Királyságban.

A Londonban élő diákok számára az új jövedelemkövetelmény havi 1483 font lesz kilenc hónapig.

Ez egy teljes tanévre 13 347 fontot tesz ki.

A Londonon kívüli diákok esetében az új jövedelemkövetelmény havi 1 136 font lesz.

Ez összesen 10 224 fontot tesz ki ugyanezen kilenc hónapos időszakban.

Az új követelmények jelentős, mintegy 11 százalékos növekedést jelentenek a korábbiakhoz képest.

Korábban a jövedelemkövetelmény havi 1334 font volt a londoni diákok számára, és havi 1023 font a fővároson kívül tanulók számára.

A magasabb jövedelmi követelmények a 2025. január 2-án vagy azt követően az Egyesült Királyságba érkező diákokra vonatkoznak.

A nemzetközi diákok csökkentett jövedelemmel rendelkezhetnek, ha már befizették a szállás foglalóját az Egyesült Királyságban.

Azoknak, akik legalább 12 hónapja tartózkodnak az Egyesült Királyságban egy másik vízumútvonalon, nem kell igazolniuk a tartási alapok meglétét.

A megélhetési költségek emelkedésének megfelelő jövedelemkövetelmény

Az Egyesült Királyság megemeli a jövedelemkövetelményt a nemzetközi diákok számára 2025 januárjától kezdődően
A kép a Falco jóvoltából, a Pixabay-en keresztül

A belügyminisztérium közölte, hogy az új jövedelmi követelmények összhangban vannak a 2024-2025-ös tanévben az Egyesült Királyságban tanuló hallgatók számára elérhető fenntartási hitelekkel.

Ezek az új küszöbértékek figyelembe veszik az Egyesült Királyságban az infláció miatt növekvő megélhetési költségeket is.

Az emelés biztosítja, hogy a tengerentúli diákok meg tudjanak birkózni az Egyesült Királyságban való élet pénzügyi követelményeivel,

A nemzetközi hallgatókkal szemben támasztott pénzügyi követelmények 2020 óta nem változtak az infláció miatt emelkedő megélhetési költségek közepette.

Az albérlet, az élelmiszer és egyéb kiadások mind drágábbak lettek, ami megnehezíti a diákok számára, hogy a régi árakból megéljenek.

A pénzügyi követelmények emelésével a kormány azt szeretné megelőzni, hogy a diákok pénzügyi problémákkal szembesüljenek az Egyesült Királyságban.

A szabályok összehangolása a brit hallgatókra vonatkozó szabályokkal azt is biztosítja, hogy mindenkit méltányosan kezeljenek.

A nemzetközi diákok sokszínűséget visznek az osztályterembe, és a tandíj és a megélhetési költségek megfizetésével anyagilag is hozzájárulnak.

A kormány azonban biztosítani kívánja, hogy az Egyesült Királyságba érkező diákok anyagilag függetlenek legyenek, és ne függjenek az állami támogatásra.

Szigorodó vízumszabályok a migráció kezelése érdekében

A magasabb jövedelemkövetelmény az Egyesült Királyság kormányának a bevándorlás kezelésére irányuló erőfeszítésének része.

A pénzügyi követelmények emelése mellett az Egyesült Királyság kormánya szigorítja a nemzetközi diákokra vonatkozó szabályokat.

Az új szabályozások közé tartozik a szigorúbb felvételi gyakorlat és a távoktatás korlátozása.

A munkaerő-közvetítő ügynökségek elveszíthetik az engedélyüket, ha az általuk toborzott nemzetközi diákok nem sikerül az Egyesült Királyságban a vízumellenőrzéseket elvégezniük vagy befejezniük a tanfolyamot.

A távoktatást korlátozó szabályok azt is biztosítják, hogy a legtöbb nemzetközi hallgató elsősorban a személyes órákon vegyen részt.

Az Egyesült Királyság kormánya azt is tervezi, hogy felülvizsgálja az angol nyelvi értékeléseket annak érdekében, hogy minden tanuló megértse a tananyagot.

Ezek a változtatások megakadályozzák, hogy visszaéljenek a diákvízum-rendszerrel és etikátlan toborzási gyakorlatokkal.

A nemzetközi diákokra vonatkozó korábbi szakpolitikai változások

Az Egyesült Királyság megemeli a jövedelemkövetelményt a nemzetközi diákok számára 2025 januárjától kezdődően
A kép a Tuan Hung Nguyen jóvoltából a Pixabay-en keresztül készült.

A nemzetközi diákokra és a toborzókra vonatkozó szabályok szigorítása része annak a sorozatoknak, amelyeket az Egyesült Királyság a diákvízumrendszerében eszközölt.

2021-ben a brit kormány bevezette a diplomás vízumot.

Ez lehetővé teszi a nemzetközi hallgatók számára, hogy két évig (PhD-hallgatók esetében három évig) az Egyesült Királyságban maradjanak.

A program célja az volt, hogy az Egyesült Királyság vonzóbbá váljon a nemzetközi tehetségek számára, és időt adjon a hallgatóknak arra, hogy a képzés befejezése után munkát találjanak.

Ugyanakkor aggályok merültek fel azzal kapcsolatban, hogy a diplomás vízumprogram nem vonzza a magasan kereső, az Egyesült Királyság gazdaságát fellendítő munkavállalókat.

2023-ban az Egyesült Királyság kormánya úgy döntött, hogy korlátozza a nemzetközi diákok által magukkal hozható eltartottak számát.

2024 januárjától kezdve csak a posztgraduális hallgatók és az államilag támogatott képzésekre beiratkozottak hozhatnak családot az Egyesült Királyságba.

Ez aggodalmakat vetett fel azzal kapcsolatban, hogy ez hogyan befolyásolhatja az Egyesült Királyság egyetemeinek nemzetközi hallgatói toborzását.

A nemzetközi hallgatóknak azt is megtiltották, hogy munkavízumra váltsanak, amíg be nem fejezik a tanfolyamot.

E változtatásokat követően a legutóbbi vízumkérelmi statisztikák szerint csökkent a fő és a függő diákvízum iránti kérelmek száma.

Januártól 2024 augusztusáig 278 700 nemzetközi diákvízum iránti kérelem érkezett, ami 17 százalékkal kevesebb, mint az előző év azonos időszakában.

A diákvízumot igénylők száma a tavalyi évhez képest 83 százalékkal csökkent, idén mindössze 15 500 kérelem érkezett be.

E diákvízum-politikák teljes hatása ősszel, a tanév kezdete előtt válik majd nyilvánvalóvá.

Még nem tudni, hogy a magasabb jövedelemkövetelmény befolyásolja-e a jövő évben az Egyesült Királyságba érkező nemzetközi diákok számát.