A Londonba látogató utazóknak érdemes egy kis időt eltölteniük Westminsterben. Annak ellenére, hogy közel van a Buckingham-palotához, ez a londoni városrész nem csupán kormányzati terület. Tele van nevezetességekkel, alapvető látnivalókkal és látnivalókkal, amelyeket a látogatók kipipálhatnak a városnéző bakancslistájukról. Westminster Borough London központjában, a Temze partján fekszik. A Westminsterre vonatkozó új brit ETA lehetővé teszi a világ minden tájáról érkező utazók számára, hogy meglátogassák a várost és annak számos látnivalóját, köztük a középkori Westminster apátságot, a Parlamenti Házat és a Trafalgar téri emlékművet.
Westminster eredete és története
Westminster története ezer évvel ezelőtt kezdődött a Downing Streeten élő angolszászok egy csoportjával. A csoport egy kis templomot épített Lundenwic-től nyugatra, amely a város Westminster nevet kapta. A kisváros a Thorney-szigeten épült, amely egy ősi tájékozódási pont a Temze és Tyburn folyók közelében, a középkori Londontól felfelé. Hitvalló Edward királyi palotát is építtetett vidéken, London falain kívül. A Westminster apátság ezután az angol uralkodó megkoronázásának jelentős temploma lett. A Westminster apátságot azonban 1245-ben III. Henrik újjáépíttette. Ma az angol uralkodók nyughelye.
Westminster a középkorban különvált Londontól, a két várost nagy mezők választották el egymástól. Ez egy hatalmas vidék volt, amelyet a Temze partján futó Strand Road kötött össze Londonnal. A 17. században a régió nagyszerű hírnévre tett szert, amikor az utcákat lefektették, a mocsarakat lecsapolták vagy parkokká alakították át. A 18. században kezdtek épülni a nevezetességek, a Buckingham-palota 1703-ban épült. Viktória királynő uralkodásáig, 1837-ig azonban nem lakott benne. 1732-ben az első brit miniszterelnök a Downing Street 10-et kapta meg hivatalos rezidenciájául, és ezzel egy olyan irányzatot indított el, amelyet a mai napig követnek. A Horse Guards Parade épületeit 1755-ben építették, ezzel egy újabb nevezetes tereptárgyat hozva létre a környéken.
Jelenleg Westminster London része, és a politika szinonimájává vált. A Parlament a politikusok otthonává tette. Jelentős nevezetességek, mint a Horse Guard’s Parade és a Buckingham-palota, szintén fontos várossá teszik, amely az angol uralkodó történelmét őrzi.
Westminster érdekességei
Westminster apátság
https://goo.gl/maps/JjvRtQ3YDXy7ehALA
Történelmi jelentőségével a Westminster-apátság a Londonba látogató utazók kedvelt látványossága. A Westminster apátság betekintést nyújt az angol uralkodó történetébe. Az apátság belsejében a látogatók megtekinthetik az I. Edward király által 1296-ban megrendelt koronázási széket. 1308 óta a brit uralkodók hivatalos koronázási széke. A keleti kerengőben a látogatók felfedezhetik az 1250-es évekből származó nyolcszögletű termet, az úgynevezett káptalanházat. A szerzetesek a teremben gyűltek össze, hogy megtervezzék a munkájukat. Ez egy pazarul díszített terem ólomüvegekkel, falfestményekkel és szobrokkal. A teremben található Nagy-Britannia legrégebbi ajtaja, amely az 1050-es évekből származik. A Poet’s Corner a Westminster Apátság déli kereszthajójában található. Az angol irodalom nagy alkotóinak sírjait és dedikációit tartalmazza. Az apátság előtt található a Parlament tér, ahol nagy nemes személyiségek szobrai állnak, köztük Winston Churchill és Abraham Lincoln.
Horse Guards Parade
https://goo.gl/maps/Lqx245QyDGghE8FD6
A St James’s Parkban található Horse Guard Parade a különböző királyi események ünnepélyes felvonulási terepe. Ez egy boltív fölött álló óratornyos épület, makulátlanul ápolt lovakon ülő királyi életőrséggel. A mellvédek ragyognak a napon. A Horse Guards a Buckingham-palota és a St James’s Park bejárata, amely a 18. századból származik. II. Károly király tervezte 1660-ban. A látogatók naponta 11:00 óra körül látogathatnak el a Horse Guards Parade-ra, hogy megnézzék az életőrség cseréjét.
Parlamenti Ház
https://goo.gl/maps/7MLH6K7coR8tbPWo8
A Parlament a brit hatalom szíveként működik. A Westminster-palotában, a Temze partján található. Érdemes felfedezni a viktoriánus neogótikus építészetet, amelynek több mint 1000 terme ad otthont a Lordok Házának és az Alsóháznak. A látogatók tárlatvezetésen vehetnek részt az épületben, vagy megtekinthetik az alsóházi vagy felsőházi vitát.
Churchill War Rooms
https://goo.gl/maps/RyQH1w6GSdYWBKwVA
A Churchill War Rooms a Whitehallban található épületegyüttes alatt rejtőzik. A történelemrajongók megismerhetik London történetét a második világháború alatt. A Churchill War Rooms az Imperial War Museumban található, de 1939 és 1945 között használták. A háború alatt Churchill háborús bunkerként, valamint VI. György király számára összefoglalók készítésére szolgáló hírszerzési területként szolgáltak. A múzeum egy egész területet szentel Winston Churchillnek és a II. világháborúban játszott szerepének. A múzeum egy interaktív galéria.
Az Egyesült Királyság ETA a Westminsterben
Az Egyesült Királyság kormánya 2024-ben tervezi bevezetni az elektronikus utazási engedélyt (ETA) az Egyesült Királyságba utazni szándékozók számára. Ez az utazási program regisztrálja az országba érkező vagy onnan távozó látogatók számát. A Westminsterre vonatkozó új brit ETA célja a határellenőrzési intézkedések szigorítása. Az elektronikus utazási engedély engedélyként szolgál a vízummal nem rendelkező országokból származó, az Egyesült Királyságba rövid időre látogatni szándékozó személyek számára. A digitális rendszer az USA ETSA-rendszeréhez hasonlóan működik, és megakadályozza, hogy az emberek visszaéljenek az ország vendégszeretetével.
Néhány kivételtől eltekintve mindenkinek, aki az Egyesült Királyságba szeretne utazni, szüksége van az ETA-ra. A brit és ír állampolgárok mentesülnek. Az ETA-rendszer azoknak szól, akiknek nincs szükségük vízumra az Egyesült Királyságon való átutazáshoz vagy rövid távú tartózkodáshoz. A látogatóknak az utazás előtt nem szabad bevándorlási státusszal rendelkezniük. A határok fokozott ellenőrzése megakadályozza a fenyegetések bejutását az Egyesült Királyságba. Az utazók és a fuvarozók számára is biztosítékot nyújt arra vonatkozóan, hogy indulás előtt be tudnak-e utazni az Egyesült Királyságba.
Az állampolgársági és határrendészeti törvényjavaslat megteremti az alapokat az ETA-rendszer érvényesítéséhez. Az ETA-rendszer kezelésére vonatkozó szabályok kidolgozása mellett a törvényjavaslat rendelkezik az ETA-kérelem benyújtásának követelményeiről és meghatározza a törlési okokat.
Az Egyesült Királyság ETA for Westminster követelményei
A vízummal nem rendelkező országokból érkező utazóknak az Egyesült Királyságba történő látogatás előtt szükségük van az Egyesült Királyság ETA-jára. A 2024-es bevezetés során 90 uniós országnak és az Egyesült Királysággal vízumszerződésben álló országoknak lesz szükségük az ETA-ra az országba való belépéshez. A brit útlevéllel rendelkezők és a brit állampolgárok, beleértve a tengerentúli területek állampolgárait, a védett személyeket és a tengerentúli nemzeteket, szintén mentesülnek az ETA alól.
Mielőtt a látogató kérelmezheti az Egyesült Királyságban az ETA-t, érvényes elektronikus útlevélre van szüksége egy jogosult országból. Az útlevélnek tartalmaznia kell az utazó biometrikus adatait. A nem jogosult országokból érkező látogatóknak vízumra van szükségük. Az ETA-t kérelmező utazóknak rövid, legfeljebb hat hónapos tartózkodásra kell az Egyesült Királyságba látogatniuk.
A látogatás szándékának meg kell felelnie az ETA követelményeinek. A szabadidős vagy üzleti céllal utazók kérhetik az ETA-t. A látogatók azonban nem vállalhatnak munkát vagy vállalkozást az Egyesült Királyságban, hacsak nem szereznek megfelelő vízumot és munkavállalási engedélyt.
Azok az utazók, akik beutazási engedélyt szeretnének kapni az Egyesült Királyságba, nem lehetnek büntetett előéletűek, ami veszélyt jelent az országra nézve. A büntetett előéletű látogatók, akik veszélyeztethetik az emberek biztonságát, nem kapnak engedélyt. A korábbi bevándorlási szabálysértések szintén a belépés megtagadásához vezethetnek.
A brit ETA for Westminster pályázati eljárás
Ha az ETA érvényben van, az utazóknak a Westminsterbe való utazás előtt kell kérelmezniük az Egyesült Királyságban érvényes ETA-t, hogy elkerüljék a belépés megtagadását az Egyesült Királyság határán. Az Egyesült Királyságban az ETA-kérelem online is kitölthető, így nem kell felkeresni a nagykövetséget vagy konzulátust. A látogatóknak meg kell adniuk személyes adataikat, beleértve a teljes nevet, születési dátumot és állampolgárságot. A regisztrálóknak az utazás adatait is be kell nyújtaniuk, beleértve az utazás dátumát és célját. A látogatóknak meg kell adniuk egy e-mail címet, érvényes útlevelet és egy hitel- vagy bankkártyát, hogy online fizethessék ki a brit ETA-kérelem díját.
Az ETA utazási engedélyt tíz-tizenöt perc alatt kell kérelmezni, és 72 óra alatt kell feldolgozni. Az utazók 72 órán belül e-mailben kapnak visszajelzést a jóváhagyásról vagy elutasításról. Az engedély feldolgozása késedelmet szenvedhet a téves információk megadása miatt. További részletekért az utazók a UK ETA GYIK oldalon tájékozódhatnak.
Utazás az Egyesült Királyságban az új ETA-val
A látogatók a Westminsterre vonatkozó brit ETA-vel utazhatnak át az országon, és 180 napig maradhatnak. A tartózkodás során az utazók felfedezhetik a város nevezetességeit, köztük a Westminster-palotát, a Westminster-apátságot és a Parlamentet.